Kurucu Av. Arzu Aksaç

Kurucumuz Arzu Aksaç, yirmi beş yıllık mesleki tecrübesi ile uluslararası alanda tanınmış bir hukukçudur. Eylül 2010’da firmayı kurmasından önce uluslararası alanda faaliyet gösteren İstanbul’da kâin bir Türk hukuk bürosunda 9 yıl süreyle ortak olarak çalıştı. 

 

Londra merkezli Allen & Overy, LLP’nin bankacılık departmanında yabancı hukuk danışmanı olarak çalıştı (1998-2001). Büyük çaplı proje ve sofistike finansal işlemlerden müteşekkil geniş bir alanda tecrübesi olup, proje finansmanı, satın alma finansmanı, şirket birleşme ve devralmaları, şirketler ve ticaret hukuku üzerinde uzmanlaşmıştır. Kendisi aynı zamanda petrol, doğalgaz, elektrik piyasaları ve maden hukuku alanlarında önemli bir deneyime sahiptir. Bu güne kadar Türkiye’nin dahil olduğu pek çok prestijli proje ve işte çalışmış ve müvekkillere karmaşık hukuki konularda danışmanlık vermiştir.

 

Arzu, 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 1995 yılında ise Connecticut Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını (LL.M) tamamlamıştır. Kendisi 1991 yılında İzmir Barosu’na kaydolmuştur. 2001 yılından beri ise İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak mesleğini icra etmektedir.

 

Kendisi, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.